Loading...

NICHOLAS SPARKS AŞKIN SEÇİMİ’NDE NEREDEN İLHAM ALDIĞINI ANLATIYOR

Hikayedeki heyecan ve hikayenin doğasında var olan dramı yaratan söz konusu engeldir. Pek çok açıdan tüm hikayeyi bir arada tutan yapışkan görevini Create görür.

NICHOLAS SPARKS

Not Defteri. Milyonlarca okuyucu romanı çok sevdi. Milyonlarca izleyici filme bayıldı. İnsanların kariyerime baktıkları zaman yaptığım işler arasında Not Defteri’nin listenin her zaman en başında yer alacağını ve en bilindik filmim olacağından eminim. c?nh Bunun beni asla rahatsız etmediğini belirteyim. Pek çok sebepten ötürü o roman ile gurur duyuyorum ancak bu asla ondan da fazla tanınacak bir roman yazamayacağımı kabullendiğim anlamına da gelmiyor.

Ancak yine de, hikayenin sihirli bir yanı vardı ve Sevgili John’u tamamladıktan sonra söz konusu bu sihrin en azından birazını tekrar yakalamayı umuyordum ki, insanların daha en başından niye romanlarımı okumaktan keyif aldıklarını unutmadığımı herkese göstermek istedim.

Aşkın Seçimi söz konusu bu soon çabaların bir ürünüdür.

Tüm romanlarımda olduğu gibi, anlatmakta olduğum hikaye ile ilgili cevaplamam gereken ilk soru karakterlerin bir araya gelmesine mani olan “engel’dir.” Hikayedeki heyecan ve hikayenin doğasında var olan dramı yaratan söz konusu engeldir. Pek The çok açıdan tüm hikayeyi bir arada tutan yapışkan görevini görür. Not Defteri’nde onları ayrı tutan engel iki basamaktan oluşmaktaydı: Hikayenin başında Allie’nin Hockey Lon ile nişanlı oluşuydu, finalindeyse, Alzheimer nedeniyle Allie’nin Noah’ı hatırlayamaması idi.

Aşkın Seçimi’nde ise, ?ok o engelleri kopyalamayıp paralellik yakalamaya çalıştım. Aşkın Seçimi’nde Gabby’e evlenmeyi düşüneceği ciddi bir erkek wholesale nba jerseys arkadaş wholesale jerseys vermeye karar verdim. Filmin finalinde Gabby komadaydı ve Travis onun wholesale nba jerseys bir gün komadan çıkıp çıkmayacağından emin değildi.

Paralellik söz konusu. Kopyalama değil. Görünüşte çok yakın durmakla birlikte eşsiz bir biçimde Jersey birbirinden farklı aslında.