Loading...
Home / About Us

ESEN ENTERTAINMENT

Esen Entertainment ekibi olarak, 1969’dan bu yana Türkiye’nin en önemli müzik şirketlerinden biri olan Esen Müzik bünyesinde yeniden yapılandık. Ekibimiz; müzik yapım, pazarlama, menajerlik, PR ve sosyal medya alanlarının tamamını bünyesinde yapılandırarak, müzik sektöründe birçok farklı projeyi yürütmek için kuruldu.

Çeşitli çözüm ortaklarımız ile birlikte sanatçının tüm albüm sürecinde, her aşamada yanında oluruz. Bu amaçla bünyemizde menajerlik, PR, sosyal medya, event yönetimi, pazarlama ve eğlence danışmanlığı gibi birçok hizmeti bir arada yürütürüz.

ESEN MÜZİK

1969 yılında İstanbul Beyazıt’ta bağımsız bir plak şirketi olarak kurulan Esen, bugün Türkiye’nin ritmini şekillendiren müzik şirketlerinden biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin ilk müzik şirketlerinden biri olan Esen kurulduğundan bugüne öncü konumunu koruyarak sektöre liderlik ediyor.

Kurulduğumuz günden bu yana makaralardan betacamlara, plak ve kasetlerden CD ve DVD’lere ilerleyen yolculuğumuzda, yüzlerce albüm yayınlayarak müzik sektörüne öncülük ediyoruz.

Hem sevilen ve tiraj barajını yıllarla birlikte yitirmemiş sanatçıları portföyümüze ekleyerek; hem de keşfedilmemiş sesleri Türkiye’ye ve dünyaya kazandırarak, büyümeye devam ediyoruz. Türkiye’nin her bölgesinden sesleri içeren Esen kataloğunda, Türkiye’nin ilk rap starı Ceza’dan, pop müziğin kralı Kenan Doğulu’ya, halk müziğinin efsanesi Fatih Kısaparmak’tan, arabeskin devi Müslüm Gürses’e birçok değerli isim bulunmakta.

Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük müzik arşivine sahip ve müzik sektöründe yakından takip edilen esenshop.com ile 7/24 online satış hizmeti sunuyoruz.

ESEN DAĞITIM

Türkiye’nin kültür,sanat ve eğlence alanlarında en büyük dağıtım ağı ve arşivine sahibiz.

Universal Film, As Sanat, Palermo, Kalan, Ada, Pasaj, Rakun, Erol Köse, Üçüncü Göz, Gam, Dokuz Sekiz, İda, Yaşar, Yavuz, Kervan, TRT, Ulus gibi firmalarının genel dağıtımını yaparız. Sektörde 3000’den fazla noktaya ulaşan dağıtım ağımızla, pazar payımız % 60 civarındadır.

Carrefour, Mediamarkt, Saturn, D&R, Tesco Kipa, Electroworld, Bimeks, Özdilek, Teknosa, Mephisto, Virgin, Megavizyon, Alkım Kitabevi, Dost Kitabevi, Remzi Kitabevi, İnkılap Kitabevi, Hepsiburada, İdefix gibi marketlerin en büyük tedarikçisiyiz.

Aynı zamanda ülkemizin en büyük müzik ve film arşivine sahip online satış sitesi esenshop.com ile 7/24 hizmet veririz.

ESEN KİTAP

2009’dan bu yana yeniliklere açık, kalite anlayışından ödün vermeden okuyucularına bilgi sunan bir yayınevi olmak için çalışmalarımızı sürdürürüz.

Roman, hikaye, aile, gençlik, kadın-erkek ilişkileri, araştırma-inceleme, tarih gibi başlıklarda eser üretir, bu türlerin yanı sıra popüler ve en çok satanlar listesinde yer alan eserleri de bünyemize katarız. Çok tanınmış isimlere olduğu kadar, yetenekli yeni yazarlara da önem verir, okuyucuları birbirinden değerli kitaplarla buluşturmayı ilke haline getiririz.